כתבת ספר ילדים? רוצה להתחיל למכור אותו? המאמר הזה בשבילך!*

כיום יוצאים הרבה מאוד ספרי ילדים ולכן חושב מאוד לבנות נכון את השיווק של הספר, על מנת שלא תוציאי כסף מיותר, כתבתי עבורך כמה נק' שחושב לשים לך כאשר עושים פרסום לספר שלך. 

אלמנטים חזותיים : השתמשי באיורים או תמונות מרהיבות וידידותיות לילדים המשקפים את הנושא והדמויות של הספר. תשקלי להציג את הדמות הראשית, העוסקת בפעילויות מרגשות או לצאת להרפתקאות.

כותרת מושכת: צורי כותרת שובת לב שמושכת את תשומת הלב של ההורים והילדים. לדוגמה, "הצטרף ל(דמות ראשית) להרפתקה קסומה!" או "גלה את 'הדרכים החדשות של (דמות ראשית) – מסע של דמיון".תיאור קצר של הספר: כתבי תיאור תמציתי ומרתק של הספר. התמקדי בנושא המרכזי של הסיפור והדגישו את המסרים החיוביים או הלקחים שהוא מעביר לקוראים הצעירים.

רוצה להתחיל למכור את הספר שלך ולא יודע/ת איך?

המלצת גיל: צייני את קבוצת הגיל היעד של הספר כדי להבטיח שההורים והמטפלים ידעו אם הוא מתאים לילדיהם.

אוטוריטה של המחברת: ספקי מידע קצר על הכותבת כדי לבנות אמון ואמינות. אם המחברת כתבה בעבר ספרי ילדים או זכתה בפרסים כלשהם, חשוב להוסיף גם את המידע הזה.

הטבות הורים: התייחסות לדאגות ולצרכים של ההורים. הדגשי כל היבט חינוכי, ערכי מוסר או כישורי חיים שילדים יכולים ללמוד מקריאת הספר.

קריאה לפעולה (CTA): תוסיפי CTA ברור ומשכנע שקורא להורים לנקוט בפעולה, כגון "קבלי את העותק שלך היום" או "קני עכשיו והציתי את הדמיון של ילדך".

המלצות (אם זמינות): אם הספר זכה לביקורות חיוביות או המלצות, מומלץ לכלול עדות קצרה ממקור מכובד או מקורא מרוצה.

גופנים ידידותיים לילדים: השתמשו בגופנים קלים לקריאה וידידותיים לילדים כדי להפוך את הטקסט למושך ויזואלית ונגיש לקוראים צעירים

אלמנטים אינטראקטיביים (אם רלוונטי): אם הספר כולל אלמנטים אינטראקטיביים כמו פאזלים או פעילויות, צייני אותם במודעה כדי להוסיף ליתרונות שלו.

שיווק ספר ילדים

קישור לאתר או לדף מכירה: (רוצים דף נחיתה או אתר לספר שלכם? לחצו על הקישור) ספקי קישור ישיר למקום שבו ההורים יכולים לרכוש את הספר, כגון אתר האינטרנט של המחברת או כל חנות ספרים מקוונת אחרת.

אלמנטים מונפשים (אופציונלי): תחשבי על להוסיף אלמנטים מונפשים למודעה כדי להפוך אותה למעניינת ומושכת יותר לילדים.

פלטפורמות ממוקדות הורים: הפעל את המודעה שלך בפלטפורמות מדיה חברתית שבהן הורים ומטפלים צפויים להיות פעילים, כגון פייסבוק ואינסטגרם.

רוצה להתחיל למכור את הספר שלך ולא יודע/ת איך?

אופטימיזציה לנייד: ודאי שהמודעה מותאמת לנייד, מכיוון שהורים רבים משתמשים במכשירים הניידים שלהם כדי לגלוש באינטרנט.

ניטור ואופטימיזציה: עקובי אחר ביצועי המודעה ובצעי אופטימיזציה בהתבסס על הנתונים שאת אוספת. בצע התאמות למיקוד, תמונה/סרטון או הודעות במידת הצורך כדי לשפר את התוצאות.

קידום ספר ילדים

חשוב לזכור, המפתח לפרסומת אפקטיבית לספר ילדים הוא לפנות לרגישויות של ההורים והן לדמיון של הילדים. על ידי הדגשת ערכו של הספר והוויזואליות המרתקת, תוכלי ללכוד את תשומת הלב של קהל היעד שלך ולעודד אותם לחקור ולגלות את הספר שלך. בהצלחה
* נכתב בלשון נקבה על מיועד לשני המינים.

עדין לא מקבל/ת את המיילים שלנו?
הצטרפ/י עכשיו ותתחילו לקבל מידע בנושא שיווק דיגיטלי וטיפים של מקצוענים