מה זה ריטרגטינג

רימרקטינג זאת אסטרטגיה שיווקית שעל ידי שימוש בפיקסל של פייסבוק או פיקסל של גוגל (פיקסל זאת שורת קוד שנמצאת האתר שלך ועוקבת אחרי הגולשים) אתה יכול לעשות שיווק מחדש למבקרים שהיו אצלך באתר ולהציע להם את השירותים והמוצרים שלך.

למה כל עסק קטן או גדול חייב להשתמש באסטרטגיה של רימרקטינג

אתה משקיע הרבה זמן וכסף כדי להביא מבקרים חדשים לאתר שלך, על ידי כתיבה של תוכן בעל ערך, פודקאסטים, ערוץ יוטיוב, פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין או כל דרך אחרת כדי להביא מבקרים לאתר שלך.

רק 3% מתוך המבקרים קונים או משאירים פרטים בפעם הראשונה שהם מגיעים לאתר חדש, לכן אתה חייב שתהיה לך אסטרטגיה איך להחזיר את ה97% מבקרים שיצאו מהאתר ולא עשו שם פעולה.

אז איך אתה מחזיר אותם לאתר שלך

הדרך הטובה ביותר להחזיר את המבקרים שלך לאתר היא לפרסם להם באופן ישיר בפייסבוק ובגוגל. בזכות שיווק מחדש (remarketing) אתה יכול לפרסם לאנשים שביקרו באתר ולגרום להם לחזור לאתר ולקנות או להשאיר פרטים.

איך עובד רי מרקטינג

האם אפשר לעשות רימרקטינג למוצר ספציפי

כן זה אפשר, בהגדרות של הקמפיין אפשר לזהות מבקרים אשר הסתכלו על מוצר מסוים ולאחר שעזבו את האתר להציג להם מודעה ייעודית הקשורה למוצר.

דוגמאות למודעות שעושות שימוש ברימרקטינג

גם גוגל וגם פייסבוק מאפשרות לנו להציג מודעה למבקרים שהיו באתר כאשר הם נמצאים בפייסבוק, גוגל ואפילו באפליקציות. אתה יכול לבדוק מה הסיבות שמודעה ספציפית מוצגת לפניך. בשני המקרים אפשר לראות (מסומן בעיגול) שהסיבה שהציגו לי את המודעות כי ביקרתי באתר של המוצרים האלו. כלומר הם עשו לי רימרקטינג כדי לגרום לי לחזור לאתר שלהם.

כמה עולה קמפיין של רימרקטינג

העלות נמוכה באופן יחסי, ברוב הפלטפורמות אתה משלם לפי כמות הלחיצות על המודעות PPC. אם אתה מפרסם באופן ממוקד רק לאנשים אשר ביקרו באתר ומעונינים בשירותים/מוצרים שלך. החזר על השקעה (ROI) יהיה גבוה. 

העלות של קמפיין ריטרגטינג הרבה יותר זולה מאשר להתחיל לפרסם מודעות "קרות" כדי להביא מבקרים חדשים לאתר שלך.

לסיכום

הדרך האפקטיבית ביותר להחזיר את  הלקוחות הפוטנציאליים שביקרו אצלך באתר היא על ידי שימוש באסטרטגיה של רימירקטינג.

היתרון בעולם של השיווק הדיגיטלי שגם עסקים קטנים כגדולים משתמשים באותן שיטות של פרסום ושיווק.
במידה ועדין אתה לא עובד עם אסטרטגיה של רי  מרקטינג אתה מפסיד כסף ולקוחות.